ISMA vidusskolas skolēni raksta VII pasaules diktātu latviešu valodā

Nodibinājums “Pasaules valoda”, kam ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, piedāvā iespēju ikvienam interesentam katru gadu rudenī piedalīties Pasaules diktātā latviešu valodā un rakstīt kāda mūsdienu latviešu autora īpaši šim notikumam radītu tekstu, ko diktē slavens latviešu aktieris. Šogad tekstu, no Gaismas pils diktēja Valmieras Drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers, īpaši šim nolūkam radīja dzejnieks, tulkotājs un Latvijas Rakstnieku savienības prozas un dzejas konsultants Aivars Eipurs.

Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kas reizi gadā vienlaikus norisinās klātienē 11 Latvijas pilsētās un tiešsaistē visā pasaulē.

Šīs iniciatīvas mērķi ir attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi un interesi par to, audzināt cieņu pret dzimto valodu jau no bērnības, veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī rosināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu.

Septīto pasaules diktātu latviešu valodā, kas 2021. gada 27. novembrī plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un citviet pasaulē norisinājās tiešsaistes formātā, rakstījuši vairāk nekā 2500 interesenti no 47 valstīm. 97% diktāta dalībnieku norādīja, ka viņu dzimtā valoda ir latviešu, 2,3% – krievu, pārējie 0,7% – angļu, lietuviešu, vācu, latgaliešu, igauņu, zviedru, ukraiņu, čečenu, itāļu un japāņu.

ISMA vidusskola ,,Premjers” diktāta rakstīšanā piedalījās 50 skolēni no 7.a, 8.a, 8. b, 9.a, 10.a, 11.a, un 12.a klases.

Izlabojot 2290 pārbaudei pieņemtos darbus, kļuvis zināms, ka VII pasaules diktātu latviešu valodā, kas norisinājās 2021. gada 27. novembrī Latvijā un citviet pasaulē, teicami uzrakstījuši 54 dalībnieki.

ISMA vidusskolā ,,Premjers” pamatskolas grupā godalgotas vietas ieguva:

  • 1. vieta – 9.a klase – Sofija Dmitrijenko – 97,56 %
  • 2. vieta – 9.a klase – Arseniya Balkich – 90,24%
  • 3. vieta – 9.a klase – Anna Marija Suboča – 89,97%

ISMA vidusskolā ,,Premjers” vidusskolas grupā godalgotas vietas ieguva:

  • 1. vieta – 12.a klase - Blazarene Anne Annija – 94,85%
  • 2. vieta – 12.a klase – Fjodors Bojarenko – 92,14%
  • 3. vieta – 10.a klase – Margarita Korjuhina – 91,87%

Sveicam uzvarētājus ar gūtajiem panākumiem, priecājamies un lepojamies ar mūsu skolas audzēkņiem!

VII pasaules diktāts latviešu valodā ar komentāriem

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kulturtelpa/septitais-pasaules-diktats-latviesu-valoda.a431533/