Piparkūku Pasaka 2020

Ziemassvētku laiks, nenoliedzami, nav iedomājams bez izgreznotās Ziemassvētku eglītes, brīnumainajiem rotājumiem visapkārt.

Lai radītu svētku sajūtu un īpašu noskaņu, nemaz nav vajadzīgs daudz. Reizēm pietiek ar mazliet vairāk pacietības nekā ikdienā, piparkūku mīklu un glazūru, bez kurām šie svētki nav iedomājami.

2020. gada 17. decembri tika organizēta “Piparkūku darbnīca” 1.-4. klases skolēniem ar ISMA pārstāvjiem un A/S “Latvijas Maiznieks” atbalstu. Ikviens skolēns “Piparkūku darbnīcā” var veidot piparkūkas pēc savas fantāzijas un vēlmēm – tas var būt gan cietas, gan mīkstas, ar vai bez glazūras, sirsniņu vai zvaigznīšu formā, bet neatņemams ir prieks, ko rada šis process.
2020. gada 18. decembri tika organizēta “Piparkūku ceļš” 1.-4.klases – tas ir aizraujoša intelektuāla spēle katra klašu komandai. Skolēni meklējot norādes, cenšoties atrisināt dažādus uzdevumus, mīklas, pamanot sakarības un loģiski tās izmantojot, jātiek līdz “Piparkūku darbnīcai”, kur viņi var saņemt savas piparkūkas un Salaveča dāvanas.

Viena no populārākajām tradīcijām, kas joprojām ir iemīļota daudzās ģimenēs, ir piparkūku cepšana. Šajā gada tika piedāvāts vecākiem kopā ar bērniem mājās izcept savas piparkūkas. Viena ģimene izgatavoja “piparkūku” ziepes.

Lai Jaunā gadā prieki ceļas
Un kā sniega pikas veļas
Lai laime visur valda
Kā piparkūka salda!