Comenius projekta tikšanās Bulgārijā (10.03.- 14.03.)

Šī gada martā vidusskolas „Premjers” skolnieces Dana Žuravļova (8. klase) un Darja Kuzņecova (11. klase) kopā ar skolotājām Aiju Keivomegi un Aiju Zeltiņu devās uz Bulgāriju, lai pārstāvētu mūsu skolu starptautiskajā Comenius projektā “Save the past, live the present, imagine the future”, kurā piedalās skolas no Turcijas, Grieķijas, Polijas, Horvātijas, Rumānijas un Bulgārijas.

Tikšanās laikā bērni stāstīja par savas valsts aizsargājamiem dabas objektiem un nacionālajiem parkiem. Lasīja esejas, veidoja plakātus un piedāvāja savus risinājumus par to, kā cilvēki varētu rūpēties par dabu.

Tika veidota arī modes skate no dažādiem otrreiz pārstrādājamiem un dabai draudzīgiem materiāliem.

Lai tuvāk iepazīstos ar Bulgārijas vēsturi, kultūru un tradīcijām devāmies uz Etnogrāfijas muzeju, apmeklējām Tsarevets pilsdrupas un vaska muzeju. Visiem bija iespēja ne tikai vērot, bet arī iemācīties tradicionālo bulgāru deju, kā arī nobaudīt šīs valsts gardos ēdienus.

Tikšanās laikā bērni uzzināja daudz jauna par projekta dalībvalstu kultūru un tradīcijām, tuvāk iepazina katras dalībvalsts lielo dabas daudzveidību. Skolēni attīstīja un pilnveidoja arī savas komunikācijas un uzstāšanās prasmes.