Alens Bilde

2017.gadā es sekmīgi pabeidzu ISMA vidusskolu Premjers, bet diemžēl, nebiju izvēlējies virzienu, kurā turpināt studijas augstskolā. Bija vēlme turpināt studijas kādā no ārvalstu augstskolām, lai iegūtu labāku izglītību un sasniegtu ātrākus pozitīvus rezultātus savā karjerā.

Visu gadu pēc vidusskolas absolvēšanas rūpīgi centos iepazīties ar dažādiem studiju virzieniem un piedāvātajām izglītības programmām dažādās Eiropas augstskolās, vienlaikus biju uzsācis darba gaitas vienā no būvniecības uzņēmumiem Norvēģijā.

Izvēlējos uzsākt studijas Lielbritānijā, jo vairākas šīs valsts universitātes ierindojas starp labākajām pasaulē. Manu izvēli nostiprināja arī tas, ka profesionāli nodarbojos ar burāšanu, 2017. gadā biju Eiropas kausa ieguvējs Laser 4.7 U18 klasē, vairākkārtējs Latvijas čempionāta uzvarētājs un bijušais Latvijas burāšanas izlases dalībnieks.

Tā man radā vēlmi savu dzīvi un nākamo profesiju saistīt ar jūru un kuģiem. Savu izvēli saistīju ar University of Plymouth, studiju virzienā Navigācija un jūras zinātne (Navigation and Maritime science). Kuģniecības inženierzinātņu un matemātikas fakultāte iekļuva 8 labāko pasaulē un kļuva par pirmo Apvienotajā Karalistē. Pati universitāte ieņem 401. vietu pasaulē.

Studijas bija tiešām interesantas un aizraujošas, daudz praktisko nodarbību uz kuģiem un mācību simulatoriem. Studiju laikā bija jāaizmirst par izklaidēm, jo visu savu laiku veltīju tikai mācībām. Darbu labošana vai atkārtota kārtošana nebija iespējama, rezultātam bija jābūt pārbaudes darbu laikā. Diezgan lielas grūtības sagādāja manas angļu valodas zināšanas, jo studiju laikā lietotā valoda atšķirās no skolas programmas.

Jau otrajā studiju gadā man paveicas un es parakstīju līgumu ar kuģu kompāniju Evergreen Marine Corporation. Šī kompānija atbalstīja mani finansiāli, kas deva iespēju man koncentrēties tikai uz studijām.

Savukārt, es, parakstot līgumu, apņēmos visās ieskaitēs un eksāmenos saņemt visaugstākus vērtējumus, pretējā gadījumā līgums ar kuģu kompāniju tiktu nekavējoši pārtraukts.

Pēdējais mācību gads universtātē bija visgrūtākais, jo vajadzēja uzrakstīt un aizstāvēt diplomdarbu. Pēc ļoti grūta pedējā studiju gada, man izdevās diplomdarba aizstāvēšanā saņemt visaugstāko novērtējumu 2:1 (upper second class honours).